Zapraszamy Państwa do zapoznawania się z wpisami zamieszczanymi na naszym blogu. Będziemy poruszać w nich tematy związane z kataraktą oraz jej leczeniem.

Jak wiadomo, jedyną skuteczną metodą na przywrócenie pełnej sprawności zmętniałej soczewce, jest jej wymiana na nową. Usunięcie zaćmy na NFZ w Polsce często wiąże się z długim czasem oczekiwania, a tym samym ryzykiem pogłębiania się choroby. Dlatego warto skorzystać z możliwości, jaką jest wszczepianie soczewki w klinice za granicą, z możliwością zwrotu kosztów NFZ.

Dzięki informacjom zawartym na naszym blogu, poznają Państwo wszelkie szczegóły dotyczące tej przypadłości oraz dowiedzą się m.in. jak wygląda refundacja operacji zaćmy i zwrot kosztów za zabieg przeprowadzany poza granicami kraju.

Naszym czytelnikom podpowiemy także, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc poddać się operacji zaćmy w Czechach oraz kto może z niej skorzystać.

Zaćma - co to jest i jakie ma objawy

Data pulibkacji: 23.11.2018

Zaćma może być chorobą wrodzoną, jednak w większości przypadków przychodzi z wiekiem i dotyka głównie osoby starsze. Jest to proces mętnienia soczewki, który nieleczony może prowadzić do niemal całkowitej utraty wzroku. Dlatego tak ważne jest wczesne rozpoznanie objawów zaćmy, takich jak m.in. zamazany obraz, swędzenie oczu, czy trudności z rozpoznaniem kolorów oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia, także chirurgicznego.