Operacja Zaćmy

Z wiekiem niemal każdy skarży się na pogarszające widzenie. Zaćma, czyli zmętnienie soczewki, to powszechne schorzenie dotykające najczęściej osoby po 50. roku życia. Nie oznacza to jednak, że osoby w średnim i starszym wieku są skazane na słabe widzenie. Rozwiązaniem jest bowiem operacyjne usunięcie zaćmy.

Zabieg polega na rozbiciu zmętniałej soczewki oka za pomocą ultradźwięków i usunięciu jej. W jej miejsce wszczepia się soczewkę sztuczną, pozwalającą na zlikwidowanie bądź znaczące zmniejszenie wady wzroku. Zabieg przeprowadza się w trybie jednodniowym. Już 3 godziny po jego przeprowadzeniu pacjent może udać się do domu.

Image
Image

Operacja zaćmy w Czechach

Operacja zaćmy w Czechach to rozwiązanie dla wszystkich osób, które musiałyby zbyt długo oczekiwać w kolejce do zabiegu w placówce na terenie Polski. Dodatkowo umożliwia pacjentowi wybór i dopłatę do lepszej soczewki (w Polsce jest to niemożliwe). Na podstawie dyrektywy europejskiej polski NFZ zwraca większość kosztów leczenia za granicą. Warto pamiętać, że nie należy odkładać decyzji o leczeniu zaćmy zbyt długo. Im bardziej zmętniała soczewka, tym trudniejsza do usunięcia metodą fakoemulsyfikacji.